czwartek, 1 czerwca 2017

Wydarzenia weekendowe 02.06-04.06.2017


03.06.2017 Kętrzyn


Zapraszamy zawodników do turniejów 1na1, 5na5 i łuczniczego.
Nagrody finansowe we wszystkich konkurencjach. Dodatkowo nagrody rzeczowe oraz puchary.
Odbędzie się również turniej konny w wykonaniu Xiążęcej Drużynyhttp://www.xiazeca.pl/
Turniej odbędzie się w ramach Rycerskiej Ligi Turniejowej Grunwaldzkiej Akademii Miecza 
Zapewniamy częściowy zwrot kosztów podróży drużynom biorącym udział w turnieju 5na5.

02.06-04.06.2017 Płock




Jarmark Tumski to impreza plenerowa, kolekcjonersko–wystawiennicza i kulturalno–rozrywkowa, organizowana w Płocku od 2009 roku.

Podczas Jarmarku Tumskiego główne ulice Starego Miasta w Płocku zapełniają się kolekcjonerami i wystawcami z całej Polski, oferującymi zarówno antyki i starocia, jak i współczesne wyroby rękodzieła artystycznego, biżuterię, minerały, wyroby regionalne, przedmioty codziennego użytku i wiele innych. Poza kolekcjonerami i wystawcami, atmosferę Jarmarku tworzy bogaty program artystyczny, m.in. koncerty muzyczne odbywające się na kilku scenach usytuowanych na terenie Starego Miasta.

Strefy Jarmarku:
- kolekcjonerska
- handlowa
- militaria
- sztuki
- dziecięca

03.06-04.06.2017 Chorzów


VIII Zjazd Rycerstwa Chrześcijańskiego im. Gotfryda de Bouillon odbędzie się w dniach 3-4 czerwca 2017 r. w Chorzowie. Będzie częścią obchodów 760. rocznicy lokacji wsi Chorzów i 10-lecia Chorzowskiego Bractwa Rycerskiego.

W trakcie zjazdu odbędą się turnieje w kategoriach XIII i XIV/ XV w. oraz turniej łuczniczy. Zawodnicy będą rywalizowali o złoty i srebrny krzyż Gotfryda de Bouillon.



04.06.2017 Żarówka




W programie m.in.:
Konkurs powożenia amatorskich zaprzęgów parokonnych;
Pokaz Stowarzyszenia Kawalerii Konnej w Dobryninie im. V Pułku Strzelców Konnych;
Pokaz skoków przez przeszkody;
Czempionaty hodowlane;
Zabawa taneczna


03.06-04.06.2017 Międzyrzec Podlaski



Wiwaty Królewskie to impreza, podczas której spotykają się osoby zajmujących się XIII-XV wiecznym odtwórstwem walk rycerskich, kultury, sztuki i obyczajów. Co roku odbywają się m.in. turnieje rycerskie, turniej łuczniczy, warsztaty garncarskie, kowalskie, warsztaty tańca średniowiecznego, koncert zespołu muzyki średniowiecznej oraz wiele innych atrakcji.

Bitwa o Fordon. III edycja Święta Starego Fordonu
03.06-04.06.2017 Bydgoszcz




Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu ma przyjemność zaprosić Państwa na trzecią edycje Święto Starego Fordonu. 

Trzecia edycja imprezy, jak poprzednie obfituje w wiele atrakcji i koncertów. Wszystko specjalnie dla mieszkańców Fordonu oraz gości, którzy zawitają do Forodnu na nasze Święto. 
Program:
3 czerwca
16.20-17.25 - inscenizacja historyczna - wyzwolenie Gandawy
4 czerwca
14.00-15.00 - inscenizacja historyczna - bitwa pod Falaise
Dodatkowe atrakcje:
Wystawa historycznego sprzętu wojskowego i grup rekonstrukcyjnych
Organizatorem Święta Starego Fordonu jest Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu. Przy wsparciu Miasta Bydgoszcz, województwa kujawsko-pomorskiego oraz SRH AA7 .

03.06-04.06.2017 Ląd



Grody i miasta będą tematem XIII edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie. Opowiemy Wam teraz o dawnych ośrodkach życia społecznego, o ich niezwykłych karierach i upadkach, o roli jaką odegrały w naszych dziejach. Przywołamy ich miniony obraz, wspaniałość fortyfikacji i monumentalnych budowli, pejzaż kramów, warsztatów, domów i ulic, gwar kupców, rzemieślników oraz ciekawskiej gawiedzi, bicie kościelnych dzwonów i śpiew pobożnych mnichów, popisy kuglarzy i ludowych grajków, dymy palenisk i szczęk broni, słowem kolory, dźwięki, zapachy i smaki średniowiecza. Zapraszamy na wykłady, wystawy, prezentacje i warsztaty dla dzieci, na dyskusje o grodach i miastach, które będziemy toczyć wśród słowiańskich namiotów i w klasztornych krużgankach. Tradycyjnie nie zabraknie pokazów, inscenizacji i koncertów. Przyjedźcie do Lądu! Tam bowiem będzie centrum naszego życia i miejsce opowieści o epoce, w której powstały zręby współczesnej Polski i Europy.

03.06-04.06.2017 Warszawa



W programie znane i lubiane atrakcje, pokazy grup rekonstrukcyjnych - wojowników i rzemieślników oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami dla dzieci i dorosłych!
Za oprawę muzyczną na całej imprezie zadba fenomenalny, uznany w całej Polsce, zdobywający szturmem kolejne Grody, Zamki i Pikniki zespół Fleurdelis!
Sklep z pamiątkami czyli „Kram Grodowy” - zabawki, pamiątki, rękodzieło drużynników Drużyna Jomsborczyków- Jomsborg Vikings Hird i Leather Quest
Stanowiska i sklepiki rzemieślników i artystów z całej Polski
Pokazy i warsztaty tkactwa - wyrobu krajek i materiałów. Anna Madejska
Pokaz wybijania monet. Każdy chętny - za drobną opłatą - będzie mógł wybić własną monetę!
Strzelanie z łuku historycznego. Koszt 1 strzału = 1 zł. Środki zebrane na tym stanowisku są przeznaczone na wyżywienie psów grodowych - Thora, Lokiego i Baldura oraz Schronisko dla Zwierząt.
Rzut toporem do celu – dla odwiedzających w wieku od 15 lat.
Każdy może spróbować swych sił. Koszt 1 rzutu = 1 zł – zebrane środki jak wyżej - dla psów i Schroniska.
Walka na bezpieczne miecze piankowe pod okiem wojownika.
Walka na worki z sianem dla dzieci w wieku szkolnym pod okiem wojownika.
Dla najmłodszych – malowanie run na rączkach i buźkach. Czas malowania będzie ogłaszany głosem rogu i zapowiedzią.
Pokazy walk:
Bitwa – w sobotę i niedzielę około godziny 12:30 i 16:30. Uwaga! Godziny mogą się zmienić! Warto przyjść wcześniej!
Pokaz posługiwania się bronią drzewcową (włócznia i duński topór) - po pierwszej bitwie.
Opowiadanie Sag Wikingów – codziennie, pomiędzy bitwami, opowiada Jarl Einar.
W sobotę – Saga o Sigurdzie Zabójcy Smoka (Sigurd Fafnersbane Saga).
W niedzielę – Saga o wikingach z Jomsborga (Jomsvikingasaga).
Codzienne spotkania z historią w Długim Domu - mini wykłady pod roboczym tytułem "Wikingowie - skąd się wzieli i dlaczego"
Bramy i Tawernę zamykamy w sobotę o 19:00 a w niedziele o 18:00


03.06-04.06.2017 Poznań



Zlot jest drugą edycją cyklicznej imprezy organizowanej przez Stowarzyszenie Zbrojownia oraz Fort Poznań- Event Place. Jest odpowiedzią na zainteresowanie środowisk kolekcjonerskich i społeczeństwa tą tematyką i ma charakter imprezy otwartej, połączonej z piknikiem i zwiedzaniem podziemi Fortu VI . Wezmą w niej udział kolekcjonerzy rozmaitej broni, obejmując  historyczną i współczesną broń palną, broń białą, myśliwską, gazową, pneumatyczną, czarnoprochową, wyposażenie wojskowe, repliki broni, przedmioty związane z technikami walki, odznaczenia i emblematy, książki, pojazdy wojskowe. Bez broni masowego rażenia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz